Niezwykła historia cmentarzy

Niezwykła historia cmentarzy

Czy cmentarze mogą być niezwykłe? Czy mogą kojarzyć się z czymś innym niż śmierć? Na to pytanie właściwie ciężko znaleźć odpowiedź. Są wśród Was osoby, które tylko i wyłącznie odwiedzają takie miejsca z okazji 1 listopada oraz przy okazji czyjejś śmierci. Są także takie osoby, które ze względu na pamięć o Bliskich Zmarłych regularnie odwiedzają przeróżne nekropolie, aby miejsce ostatecznego pochówku zachować w odpowiedni stanie. A są także takie osoby, które nie tylko dbają, kojarzą takie miejsce ze śmiercią, ale również widzą tam…fascynującą historię. Czy takie sytuacje są naprawdę możliwe?

Warszawskie nekropolie

Jak się okazuje w wielu miastach można znaleźć takie miejsca, które nie tylko opowiadają o śmierci, ale również przedstawiają najróżniejszą historię. Możecie się bardzo mocno zdziwić odwiedzając takie cmentarze. Dlaczego? Bowiem nagrobki, jakie można tam znaleźć, to dowód na to, że dawna sztuka tworzenia nagrobków była czymś więcej. To dzieła, które tak naprawdę zdolne były i są nadal przetrwać setki lat. Gdyby zrobić porównanie tamtych nagrobków, a tych współczesnych, to różnica jest naprawdę ogromna. Z historią na plus. Tamte nagrobki mają w sobie duszę, współczesne raczej jej nie mają. Jeżeli chcecie odwiedzić takie nekropolie, które skrywają w sobie nutkę tajemniczości i wspomnianej duszy, to musicie odwiedzić Pragę Północną w Warszawie.

Niezwykłe nekropolie

Link do opowieści o niezwykłych, warszawskich nekropoliach na Pradze Północnej znajdziecie tutaj link. Jest to coś dla prawdziwych miłośników historii. Najpewniej nie każdy z Was kojarzy, że Warszawa to nie tylko dumnie wznoszący się Pałac Kultury i Nauki. To tak naprawdę 18 najróżniejszych dzielnic, wśród których za wspaniałe nekropolie można wymienić wspomnianą Pragę Północną. Znaleźć tam można właściwie cztery większe cmentarze z którymi wiąże się bardzo ciekawa historia.

Warto wspomnieć, że w tej dzielnicy powstał specjalny cmentarz w latach 1872-1873. Był to cmentarz choleryczny, czyli dla osób, które zmarły w wyniku cholery. Jakie tutaj jeszcze znaleźć można cmentarze i czy są tutaj placówki, gdzie we współczesnych latach chowani są zmarli – o tym dowiecie się właśnie, jeżeli odwiedzicie wspomnianą stronę. Dla niektórych temat śmierci jest bardzo ciężki. Wspominanie Zmarłych osób nie napawa nikogo optymizmem. Jednak dla pewnych osób miejsca wiecznego spoczynku to tak naprawdę fascynująca historia, gdzie można dowiedzieć się wiele rzeczy.

cloud

leave a comment

Why ask?

Create AccountLog In Your Account