Oświetlenie na miarę XXI wieku

Oświetlenie na miarę XXI wieku

Zmierzch, chłodny wakacyjny wieczór, przydomowy ogród i blask księżyca – piękna sceneria, którą dodatkowo można upiększyć klimatycznym oświetleniem. A gdyby było ona dodatkowo darmowe i ekologiczne? Taką możliwość dają kinkiety solarne! Są to lampy przeznaczone do stosowania na zewnątrz, które rewelacyjnie sprawdzą się do stworzenia przyjemnych warunków spędzając długie letnie wieczory w towarzystwie rodziny i znajomych, jak i w praktyczny sposób oświetlą budynek, ścieżkę lub podjazd.

Czym różnią się kinkiety solarne od zwykłych lamp?

Kinkiety solarne posiadają tę zaletę, że nie wymagają od ich właściciela podpinania żadnego źródła prądu. Dzięki panelowi solarnemu lampy te wykorzystują promienie słoneczne przekształcając energię słoneczną w energię elektryczną, która zasila owe lampy. Stąd już prosto droga do oświetlenia obszaru, który posiadacze kinkietów muszą lub chcą oświetlić. Mogą pojawić się wątpliwości, co się dzieje w przypadku braku słońca. Otóż lampy te posiadają akumulatory, które umożliwiają świecenie na wiele godzin po zakończeniu ekspozycji na słońce. Dlatego stosując kinkiety solarne zgodnie z instrukcją – z pewnością oświetlą one podwórko, czy inny wymagający tego obszar – aż do kolejnego poranka.

Co jeszcze warto wiedzieć o lampach solarnych?

Kinkiety solarne nie wymagają szczególnej troski. Są łatwe w obsłudze, bowiem po prawidłowym podłączeniu nie trzeba martwić się o ich włączanie i wyłączanie. Posiadają one specjalne czujniki zmierzchowe, które są wrażliwe na niedostateczną podaż światła słonecznego. W związku z tym uruchamiają się one automatycznie, gdy kończy się dzień i zapada zmierzch. Innym rodzajem czujników, które mogą znaleźć się w opisywanych urządzeniach są czujniki ruchu – jak sama nazwa wskazuje, uruchamiają się, gdy wokół nich będzie się coś dziać – przejdzie jakaś osoba, czy podjedzie samochód.

Czy warto wybrać takie „słoneczne” rozwiązanie?

Wybór powyższego sprzętu jest z pewnością bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zarówno z punktu widzenia ekologii jak i ekonomii proponowane lampy świetnie sprawdzą się w przydomowym wyposażeniu. Niech nazwa nie będzie całkowicie myląca, bowiem kinkiety solarne sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą, kiedy dostępność promieni słonecznych jest bardzo mocno ograniczona. Zatem warto zainwestować w sprzęt, który będzie pięknie przyozdabiał otoczenie, praktycznie doświetli miejsca, w które nie raz trudno doprowadzić instalację elektryczną oraz w trakcie użytkowania nie będzie generować dodatkowych kosztów.

cloud

leave a comment

Why ask?

Create AccountLog In Your Account