Zasłony i firanki, czyli klasyczne dekoracje okienne zawsze w cenie!

Zasłony i firanki, czyli klasyczne dekoracje okienne zawsze w cenie!

Wśród szerokiej oferty dekoracji okiennych warto czasami spojrzeć i na rozwiązania, które sprawdzały się przez lata. Nie tylko rolety zwijane czy rzymskie, ale też dekoracyjne firany i zasłony z kryształkami, rzecz jasna dobrze uszyte na miarę, mogą mieć niepowtarzalny urok. Również szyna karniszowa będzie pełnić podobną funkcję dekoracyjną, wystarczy tylko dobrać odpowiednie maskownice na karnisze, a znikną one z widoku.

Różne style, różne oczekiwania i niełatwe wybory

Klasyczne przesłony okienne to przede wszystkim, tak kochane przez naszych rodziców lub dziadków, dekoracyjne zasłony oraz firany na miarę, które dzięki dobremu wykonaniu, potrafią latami zdobić wnętrze salonu czy sypialni. Mogą one być wykorzystywane zarówno w klasycznych, jak i tych nowoczesnych nurtach aranżacji wnętrz, choć nie ulega wątpliwości, że w stylu rustykalnym czy francuskim ich rola będzie bardziej doniosła niż w minimalistycznej kuchni bądź sypialni. W tej drugiej grupie aranżacji istotniejsza jest prosta forma, gdy miłośnicy tradycji cenią sobie bardziej dekoracyjne kotary i firanki okienne.

Len, żakard, blackout i kryształki, czyli najciekawsze rodzaje zasłon

Choć len i żakard są powszechnie znanymi tkaninami, pierwszy z nich jako piękny naturalny materiał, a drugi z racji licznych dekoracyjnych wzorów zdobniczych, to zasłony blackout są stosunkowo mało popularne. Zupełnie nieznane są zaś, chyba najmodniejsze, zasłony z kryształkami. Największą zaletą zaciemniających zasłon blackout do sypialni jest możliwość szybkiego odcięcia przedostawania się promieni słonecznych do danego pomieszczenia. Nieważne, czy zdecydujemy się na skandynawski, czy na prowansalski wystrój jadalni, modne zasłony z kryształkami czy z lnu, żakardu lub tkaniny blackout sprawdzą się w każdym z tych pomieszczeń!

Japońskie zasłony panelowe, czyli coś dla miłośników Dalekiego Wschodu

Miłośnicy bardziej egzotycznych klimatów także znajdą coś dla siebie, niedawne trendy na rynku spowodowały wzrost zainteresowania egzotyką. W ten sposób coraz więcej osób decyduje się na wybitnie ozdobne, egzotyczne, japońskie zasłony panelowe do salonu. Jest to doskonałe miejsce do ekspozycji tak ciekawej dekoracji okiennej, gdyż nowoczesny design i staranne wykonanie potrafią nadać unikalnego klimatu naszemu mieszkaniu. Dodajmy, że miłośnicy nowoczesnych rozwiązań technicznych mają do dyspozycji także elektryczne zasłony panelowe!

cloud

leave a comment

Why ask?

Create AccountLog In Your Account