Wycieczki na Ukrainę samolotem

Wycieczki na Ukrainę samolotem

Ukraina kusi turystów z Polski pięknymi krajobrazami, cudownymi perłami architektury oraz korzystnymi cenami. Obecnie wycieczki na Ukrainę stały się jeszcze łatwiejsze, dzięki zniesieniu ruchu wizowego między tymi dwoma krajami, dzięki czemu chcąc wjechać na terytorium Ukrainy Polacy potrzebują tylko i wyłącznie ważnego paszportu. Jest to duże ułatwienie, dla porównania w przypadku chęci wyjazdu do innych wschodnich państw np. do Białorusi czy Rosji, obywatele Polski koniecznie muszą posiadać odpowiednią wizę, którą trzeba wyrabiać w konsulatach i ambasad i czekać na nią odpowiednią ilość czasu. 

Polskie porty lotnicze mogą pochwalić się dużą ilością połączeń z miastami ukraińskimi. Najwięcej oczywiście znajdziemy ich z największego lotniska w kraju, czyli portu Chopina na warszawskim Okęciu. Polecimy stamtąd na pokładzie samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT do Lwowa, Kijowa oraz raz dziennie do Odessy oraz nawet Charkowa, a ukraińskimi liniami również do Winnicy. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, mimo zamrożenia konfliktu na wschodzie Ukrainy, odradza podróży na wschód tego kraju, aczkolwiek zachód oraz centralna część kraju jest względnie bezpieczna i otwarta na ruch turystyczny.

Piękna kamienica we Lwowie na Ukrainie

Jeżeli chodzi o połączenia z Lwowem, Polskie Linie Lotnicze LOT oferują rejsy również z Poznania oraz od 4 sierpnia 2017 roku – z Bydgoszczy. Z Wrocławia można dolecieć do Lwowa na pokładzie Wizz Air, natomiast z Radomia liniami Sprint Air. Warto jednak podkreślić, że zapotrzebowanie na loty do Lwowa rośnie – świadczy o tym chociażby fakt, że od 31 października popularne, tanie linie Ryanair otwierają połączenia między Lwowem a Krakowem oraz Wrocławiem.

Natomiast podróżujący do Kijowa na lotnisko Żuliany można dolecieć na pokładzie Wizz Air z Gdańska, Katowic i Wrocławia. Również i w tym wypadku można zaobserwować rosnącą popularność wycieczek na Ukrainę z Polski, ponieważ otwierane są kolejne połączenia tych linii: od 25 sierpnia 2017 roku z Lublina oraz Poznania, a od 1 lipca 2017 z Warszawy.

Do Lwowa na Ukrainę, można się także dostać autokarem z biurem podróży. Na terenie Polski jest wiele biur, które organizują tego typu wycieczki np. www.kresy.com czy też inne, które jesteśmy w stanie znaleźć przy pomocy wyszukiwarki google.

Co zabrać ze sobą do Lwowa na Ukrainę?

cloud

leave a comment

Why ask?

Create AccountLog In Your Account