Czym się kierować wybierając zakład pogrzebowy?

Czym się kierować wybierając zakład pogrzebowy?

Moment, w którym przygotowujemy się do organizacji pochówku bliskiej nam osoby, jest wyjątkowo trudny. Wynika to nie tylko z faktu, że właśnie żegnamy kogoś, kto był dla nas ważny, ale również dlatego, że często zupełnie nie mamy głowy do tego, żeby pochówkiem zająć się profesjonalnie i zorganizować wszystko od A do Z. Nic dziwnego, targają nami emocje, ciężko jest się nam pozbierać, a w takiej sytuacji mentalnej trudno myśli się nawet o tym, do jakiego zakładu pogrzebowego się udać tak, żeby ten zorganizował za nas możliwie wiele, nie zostawiając nam na barkach dodatkowych wyzwań.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do pochówku bliskiej osoby?

Przede wszystkim zapytajmy znajomych z naszej okolicy, z jakiego zakładu są zadowoleni – bardzo możliwe, że dzięki temu szybciej zdecydujemy się na konkretne przedsiębiorstwo pogrzebowo, co pozwoli nam zaoszczędzić czasu i nerwów.

Jeśli jednak nikt z naszych znajomych nie potrafi na polecić odpowiedniej firmy, weźmy pod uwagę trzy rzeczy:

Po pierwsze: bliskość zakładu pogrzebowego w stosunku do miejsca pochówku. Nie warto wybierać firmy z Krakowa, jeśli pogrzeb organizowany jest w Szczecinie. Niepotrzebny stres dotyczący czasu, dojazdu, transportu zwłok, czy dostarczenia nagrobka, tego wszystkiego można uniknąć wybierając firmę, która znajduje się w naszej okolicy. Najlepiej w promieniu max 5-10 km.

Po drugie: wybierając zakład pogrzebowy sprawdź jakie są o nim opinie w internecie. Bardzo możliwe, że nie masz na to głowy, ani chęci, ale jeśli upewnisz się czy poprzednie osoby korzystające z jego usług są zadowolone, to pozwoli Ci to oszczędzić mnóstwa kłopotów, jakie mogą się wydarzyć w czasie pochówku. Dobry przykład firmy wysoko ocenianej przez poprzednich klientów znajdziesz np. tutaj, ale oczywiście zanim podejmiesz decyzję sprawdź oceny sam, i upewnij się co do lokalizacji tego zakładu.

Po trzecie: dobrze oceń umowę jaką zawierasz z danym zakładem pogrzebowym. Zabierz ze sobą kogoś, kto jest mniej emocjonalnie zaangażowany niż Ty i pomoże Ci spojrzeć w umowę świeżym wzrokiem. Być może dzięki temu uda Ci się wynegocjować od zakładu dodatkową zniżkę, kwiaty czy wiązankę, której w umowie nie ma. To są oczywiście detale, ale bardzo ważne.

Co jeszcze?

Na koniec, na dzień przed planowanym pogrzebem, koniecznie zadzwoń raz jeszcze do zakładu pogrzebowego i potwierdź wszystkie ustalenia, upewnij się, że o niczym nie zapomnieli i że wszystko na dzień pochówku jest przygotowane w najlepszym porządku. Te podstawowe rzeczy sprawią, że w dzień pogrzebu bliskiej osoby nie będziesz się musiał dodatkowo niczym denerwować.

cloud

leave a comment

Why ask?

Create AccountLog In Your Account